Spolek V JEDNÉ VTEŘINĚ, z.s.

s přiděleným identifikačním číslem: 22852263 se sídlem na adrese Krmelínská 523/305, 724 00 Ostrava Nová Bělá je v spolkovém rejstříku vedeným u Krajského soudu v Ostravě v oddílu L, vložce číslo 9345.


Účel spolku

Není nám lhostejný osud lidí, kteří přišli o své zdraví a o místo ve společnosti. I takto zasaženi lidé jsou nepostradatelnými členy naší společnosti. 

Jako spolek se snažíme těmto lidem pomáhat jak finančně, tak i morálně.

Chceme ujistit lidi mladé, zralé se zdravotním, mentálním, nebo sociálním omezením a také seniory, že jsou důležití. K tomu nám napomáhají speciálně cvičení psí pomocníci.

V našich řadách máme několik " čtyřnohých členů "  fenky Esmen, Cassie, Malinu a pejska Badyho, kteří denně už jen svoji přítomností rozdávají plno radosti.

Proto velkou část našich aktivit tedy směřujeme i do oblasti komplexní podpory chovu, výcviku a veškeré s tím související činnosti speciálně cvičených psů, kteří pomáhají v oblasti zdraví a rozvoje osobnosti zdravotně, mentálně či jinak postiženým osobám či skupinám.

Dále pořádáme akce, kde formou zábavně vzdělávacích programů pro školky, školy a širokou veřejnost představujeme nejen činnost psích pomocníků, ale také poukazujeme na to, jak je důležité si navzájem pomáhat a být k sobě ohleduplní.

Pro snažší navazování kontaktů mezi postiženými jsme založili projekt Psí parťáci: http://psipartaci.webnode.cz/. Lidé si mohou vyměňovat vzájemné zkušenosti a poznatky a to právě prostřednictvím psích společníků, kteří s námi sdílejí naše životy. Často jsou to právě právě naši psi, kteří jsou mostem vedoucím ke komunikaci s lidmi.

Poděkování

Srdečně děkujeme sponzorům a dobrovolníkům, že nám v usilovném snažení za důstojnější životy pomáháte.

V JEDNÉ VTEŘINĚ z.s.

Krmelínská 523/305
Ostrava Nová Bělá
724 00

Číslo bankovního účtu spolku: 2611278369 / 0800

IČO: 22852263
Tel: 728 214 523
vjednevterine@seznam.cz
Vytvořeno službou Webnode